Policisté poskytli první pomoc ženě ležící na zastávce
Policisté poskytli první pomoc ženě ležící na zastávce
foto: Policie ČR Zlín

Zlínský kraj – V pondělí v poledne instruktoři služební přípravy nprap. Martin Lhotský a nprap. Michal Březovják poskytli při cestě městem bezodkladnou první pomoc zraněné ženě ležící na chodníku a předali ji zdravotníkům.

Po skončení střeleckého výcviku policistů pohotovostního a eskortního oddělení uviděli instruktoři služební přípravy při cestě centrem krajského města ležet na zemi na zastávce MHD starší ženu. Bylo jasné, že je žena zranění a akutně potřebuje pomoc. Policisté nezaváhali, zastavili a chopili se poskytování první moci. Na tyto případy jsou cvičení, absolvovali mnoho odborných kurzů a v neposlední řadě sami školí další policisty v poskytování předlékařské pomoci.

U ženy zajistili životní funkce a přivolali záchranáře. Před jejich příjezdem monitorovali stav zranění a jeho vývoj a provedli další vyšetření, aby předběžně vyloučili skrytá zranění. Žena utrpěla vlivem pádu vážné poranění hlavy. Vzhledem k jejímu stavu a zranění se jednalo o náročný zákrok vyžadující nadstandardní přístup a znalosti. Záchranáři ženu převezli k dalšímu vyšetření do nemocnice.

por. Bc. Monika Kozumplíková, Policie ČR Zlín