Policisté dopadli zloděje elektrických koloběžek. Dvojici hrozí pět let
Policisté dopadli zloděje elektrických koloběžek. Dvojici hrozí pět let
Ilustrační foto

Zlínský kraj – Kriminalisté obvinili dvacetiletého muže a o dva roky mladší ženu z Ostravy ze spáchání trestných činů krádež a poškození cizí věci, kterých se dopustili společně a mladého muže navíc ze spáchání trestných činů ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Oběma hrozí v případě odsouzení trest odnětí svobody až na pět let.

Muž a žena vnikli v srpnu loňského roku do prodejny elektrických kol a koloběžek v centru Zlína, odkud odcizili tři elektrické koloběžky v ceně 131 tisíc korun a navíc při násilném vniknutí způsobili majiteli škodu za 55 tisíc korun. Mladý muž potom jednu z odcizených koloběžek řídil, i když byl v té době pod vlivem drog, na mokré vozovce nezvládl řízení a havaroval, byť má soudem zakázáno řídit motorová vozidla až do června letošního roku.

Zloděje viděl při krádeži muž bydlící poblíž, který tuto událost oznámil na linku městské policie. Strážníci mladého zloděje po havárii na koloběžce zadrželi a předali policistům. Zloděj, který měl u sebe nářadí určené k páčení dveří a další pomůcky určené k vloupání do objektů, skončil v policejní cele. Ženě se podařilo z místa utéct. Kriminalisté ji vypátrali následující den v jejím bydlišti v Ostravě. Žena se přiznala a policistům řekla, kde je druhá odcizená koloběžka. Policisté vypátrali i třetí odcizenou koloběžku a všechny vrátili majiteli.

Mladý muž má v rejstříku trestů dva záznamy za ublížení na zdraví a výtržnictví, žena prozatím nebyla soudně trestaná.

por. Bc. Monika Kozumplíková, Policie ČR Zlín