Policisté dopadli muže, který vykradl osm aut
Policisté dopadli muže, který vykradl osm aut
Ilustrační foto

Vsetín, Val. Meziříčí - Policisté zadrželi muže, který vykradl během 14 dnů osm vozidel ve Vsetíně a Valašském Meziříčí. Pětadvacetiletý mladík z Valašského Meziříčí vykrádal auta, ve kterých viděl peněženku či tašku nebo nějakou cennost. Kriminalisté mu sdělili podezření ze tří trestných činů. Je stíhán vazebně.
   Potřeboval peníze a rozhodl se je opatřit krádežemi věcí z aut, přičemž si vybíral auta, ve kterých viděl odloženou peněženku nebo tašku, v noci si do aut svítil baterkou. U vytipovaných vozidel rozbíjel okna kamenem, či dlažební kostkou nebo kusem asfaltu. Majitele aut připravil krádežemi o doklady, platební karty a peníze v celkové výši 30 tisíc korun. Poškozením vozidel pak způsobil škodu přes 44 tisíc korun. Dvě auta vykradl ve Vsetíně a zbytek ve Valašském Meziříčí. V jednom ze vsetínských aut odcizil spolu s peněženkou i platební kartu, na které měl majitel napsaný PIN kód, takže bez problémů vybral z účtu necelých 5 tisíc korun. Ve Valašském Meziříčí zase narazil na jedno neuzamknuté auto, ze kterého odcizil obálku s necelými 10 tisíci korunami.
   Valašskomeziříčtí policisté muže zadrželi 3. ledna. Kriminalisté pak muži sdělili podezření z trestných činů krádež, poškození cizí věci a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za které mu hrozí až tříletý trest odnětí svobody. Včera dopoledne policisté muže eskortovali do vazební věznice v Ostravě. Za majetkovou trestnou činnost byl už trestán.
   Popsaný případ svědčí o tom, že nechávat viditelně odložené věci ve vozidlech je nerozumné, lidé tak zbytečně dávají zlodějům příležitost.
mjr. Mgr. Lenka Javorková, mluvčí Policie ČR Zlín