Policisté dokončili ohledání místa požáru v Otrokovicích. Pracují se třemi možnými verzemi
Policisté dokončili ohledání místa požáru v Otrokovicích. Pracují se třemi možnými verzemi
foto: Hasičský záchranný sbor Zlínského kraje

Zlínský kraj – Ve středu 23. srpna 2023 v 5.25 hodin přijali policisté oznámení o požáru v Otrokovicích. Požár vznikl v dílně jedné společnosti a postupně se rozšířil i na okolní firmy sídlící v jedné budově. Policisté v průběhu hašení požáru řídili na místě dopravu, protože hrozilo zřícení objektu. Bylo nutné uzavřít tř. T. Bati a zkontaktovat jednotlivé majitele objektů. Zjišťovali, zda se uvnitř firem nikdo nenachází. Při požáru naštěstí nedošlo k žádnému zranění, škoda je předběžně vyčíslena na devadesát milionů korun.

Teprve po uhašení požáru a úplném vychladnutí požářiště mohli policisté začít s ohledáváním místa činu. Kriminalisté společně s dalšími specialisty, policejním psovodem a psem speciálně vycvičeným na vyhledávání akcelerantů hoření ohledávali místo činu zvenku i zevnitř tři dny. V sobotu odpoledne bylo ohledání místa činu ukončeno. V průběhu následujících týdnů budou vyhodnocovat získané poznatky a zajištěné stopy, vyslýchat svědky a další osoby, jejichž svědectví by mohlo být důležité pro stanovení okolností vzniku požáru.

Kriminalisté prozatím pracují se všemi verzemi možného vzniku požáru. Zda se jednalo o technickou závadu, nedbalostní jednání nebo úmyslné založení požáru bude jasné teprve po úplném vyhodnocení stop a zanalyzování jednotlivých souvislostí mezi nimi.

por. Bc. Monika Kozumplíková, Policie ČR Zlín