Policisté chytili ve svém volnu zloděje. Ten se přiznal i k další krádeži
Policisté chytili ve svém volnu zloděje. Ten se přiznal i k další krádeži
Ilustrační foto

Zlínský kraj – Dva kamarádi, shodou okolností oba policisté, jeden z pohotovostního a eskortního oddělení ve Zlíně a druhý sloužící v Praze, nstržm. Ondřej Egner a pprap. Emil Bruna, minulý čtvrtek odpoledne ve svém volnu při nákupu v obchodním centru ve Zlíně zadrželi zloděje vzápětí po krádeži bundy z jedné z prodejen. Zloděj se jim ještě před příjezdem policejní hlídky přiznal nejen k aktuálnímu pokusu o krádež bundy, ale i k tomu, že před pár dny kradl ve stejném obchodním centru také. Z jiné prodejny odcizil oblečení a tehdy se mu i s lupem podařilo utéct.

Policisté při nákupu uviděli, jak z prodejny sportovního vybavení vyběhl muž s batohem, na kterého další dva zaměstnanci prodejny volali, aby neutíkal. Ani jeden z kamarádů nezaváhal a i když zrovna nebyli ve službě, vydali za utíkajícím mužem. Přitom na něj volali, aby se zastavil a prokázali se příslušností k policii. Mladý muž poslechl a zůstal stát.

Jeden z policistů zloděje hlídal, druhý mezitím zjišťoval, co se stalo. Dozvěděl se, že unikající muž ukradl z prodejny se sportovním zbožím bundu a chtěl utéct. Krádež oznámil operačnímu důstojníkovi na lince tísňového volání policie, ten vyslal na místo policejní hlídku. Ještě před příjezdem uniformované hlídky stihl policista v civilu odhalit, že stejný zloděj má na svědomí další krádež v tomto obchodním centru. Asi před týdnem odcizil z jiné prodejny oblečení a utekl.

Policisté prvosledové hlídky si podezřelého jednadvacetiletého muže, kterého dobře znají z předchozích krádeží, převzali k dalším úkonům trestního řízení. Za další krádeže mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

por. Bc. Monika Kozumplíková, Policie ČR Zlín