Policista ve svém volnu zadržel zloděje. Nebyl nevšímavý ke svému okolí
Policista ve svém volnu zadržel zloděje. Nebyl nevšímavý ke svému okolí
foto: Policie ČR Zlín

Zlínský kraj – O tom, že policejní práce mívá přesah i do soukromého života, se včera přesvědčila rodina policisty z pohotovostního a eskortního oddělení ze Zlína. Když společně nakupovali oblečení v supermarketu v centru Zlína, všiml si policista konfliktu pracovníka bezpečnostní služby s cizím mužem ve společných prostorách centra. Neváhal, zakročil, muže zadržel a vyčkal s ním do příjezdu policejní hlídky.

Dvaačtyřicetiletý muž nakupoval v obchodě s potravinami. Když měl plný košík, zaplatil u samoobslužných pokladen pouze část nákupu a chtěl odejít. Pracovník ochranky ho upozornil na nedostatky. Muž ale namísto doplacení nákupu začal utíkat. Na chodbě došlo mezi oběma muži ke konfliktu. Zloději se však podařilo vyprostit a chtěl uniknout přes prodejnu s oblečením přímo ven z obchodního centra.

Do cesty se mu postavila prodavačka, kterou odstrčil a chtěl utíkat dál. Přímo proti němu už ale stál policista. Upozornil muže na svou příslušnost k policii a vyzval ho, aby se zastavil. Výzva se minula účinkem, policista proto zakročil a zabránil lapkovi v útěku. Ten se zpočátku bránil a chtěl se policistovi vytrhnout. To se mu nepodařilo. Zanedlouho si lupiče převzali zlínští policisté, kteří se celým případem budou dál zabývat.

por. Bc. Monika Kozumplíková, Policie ČR Zlín