Policii ujížděli na koloběžkách. Oba měli přes 2 promile
Policii ujížděli na koloběžkách. Oba měli přes 2 promile
Ilustrační foto

Zlínský kraj – O tom, že ve vyhlášeném městě slivovice se často konzumuje alkohol, není pochyb, ale pronásledování podnapilých řidičů elektrických koloběžek časté není. Nápad ujet policistům na koloběžce je sám o sobě dost scestný. Tady byl ale přímo úměrný množství požitého alkoholu před jízdou.

V pátek večer chtěl policistům ve Vizovicích ujet třiačtyřicetiletý muž na koloběžce, který ale pochopil, že to pravděpodobně nezvládne a po pár minutách zastavil. Dechová zkouška u něj ukázala hodnotu 2,41 promile alkoholu. Policisté muži další jízdu zakázali.

Třicetiletý muž slavil vítězství našich hokejistů a poté se vydal na čerpací stanici dokoupit další zásoby alkoholu. Tam uviděl policejní vozidlo, ale ani to mu nezabránilo v jízdě na koloběžce směrem domů. Policisté muže chtěli zastavit za pomoci výstražných znamení na vozidle, ale ten ujížděl dál. Vjel do protisměru jednosměrné ulice, nerespektoval dopravní značení a na koloběžce přejel dokonce brod řeky, který se mu stal osudným, a muž po pár metrech havaroval. Dvacet minut po jedné hodině ráno muž nadýchal 2,14 promile alkoholu. Na místě ho ošetřili záchranáři. Policisté zjistili, že muž není držitelem řidičského oprávnění, protože již před rokem řídil pod vlivem alkoholu a má zakázáno řízení až do roku 2025.

Obě koloběžky policisté zajistili pro další úkony trestního řízení. Podle zákona se v obou případech nejedná o jízdní kola, nýbrž o motocykly. Řidiči jsou tak podezřelí ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, mladší z nich také z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Hrozí mu až tříletý trest odnětí svobody a další zákaz řízení. Zákaz řízení a roční trest odnětí svobody hrozí také třiačtyřicetiletému řidiči.

por. Bc. Monika Kozumplíková, Policie ČR Zlín