Policie zadržela 31 běženců z Blízkého východu
Policie zadržela 31 běženců z Blízkého východu
foto: Policie ČR Zlín

Zlínský kraj, Val. Klobouky – V pátek odpoledne zajistili policisté z cizinecké policie celkem 31 běženců ze států Blízkého východu, všichni byli bez dokladů totožnosti i bez cestovních dokladů. Následně byli umístěni v policejních celách na území celé republiky. Oprávněnost jejich pobytu na území České republiky nyní zjišťuje cizinecká policie.

Několika podivných osob si všimli policisté prvosledové hlídky z Valašských Klobouk při své běžné činnosti. Rozhodli se je zkontrolovat. Zjistili, že jsou všichni bez dokladů určujících jejich totožnost, i bez cestovních dokladů. Přivolali proto policisty z cizinecké policie i z dalších oddělení Zlínského kraje, kteří během odpoledne ve Valašských Kloboukách a okolí dohledali celkem 31 cizinců bez patřičných dokladů.

Během víkendu a za pomoci tlumočníků jednotlivé případy procesně zpracovávali, přičemž zjišťovali, zda jsou tito cizinci na našem území oprávněně. Zkoumali také, jestli požádali o mezinárodní ochranu v některém z členských států Evropské unie.

por. Bc. Monika Kozumplíková, Policie ČR Zlín