Policie v Uherském Hradišti prověřuje podezřelé úmrtí
Policie v Uherském Hradišti prověřuje podezřelé úmrtí
foto: Policie ČR Zlín

Zlínský kraj – Ve čtvrtek dopoledne přijala policie od koronera oznámení, že v jednom z bytů Uherském Hradišti došlo k podezřelé smrti devětaosmdesátileté ženy. Případ jsme předběžně kvalifikovali jako trestný čin vraždy. Podezřelého rodinného příslušníka kriminalisté zadrželi.

Na místě do večerních hodin pracovali zlínští krajští kriminalisté. Rovněž zde byl i soudní lékař. Této tragické události zřejmě předcházely dlouhodobé rodinné neshody.

Na základě prvotních výsledků soudní pitvy se nepotvrdilo, že by žena zemřela na následky zranění, které jsme při ohledání těla společně se soudním lékařem na místě zjistili. K podezření, že došlo k násilnému trestnému činu, nás kromě zjevného poranění vedl i fakt, že jsme v nedávné minulosti muže obvinili ze spáchání trestného činu týrání osoby žijící ve společném obydlí. V současné době však můžeme konstatovat, že se nejedná o vraždu. Z výše uvedeného důvodu byl podezřelý muž se souhlasem státního zástupce propuštěn ze zadržení. Přesnými okolnostmi úmrtí seniorky se stále zabývají kriminalisté.

mjr. Mgr. Simona Kyšnerová, Policie ČR Zlín