Policie rozdávala pokuty a brala řidičáky. Za rychlost
Policie rozdávala pokuty a brala řidičáky. Za rychlost
Ilustrační foto

Zlínský kraj – Dopravní policisté se v průběhu víkendu zaměřili na rychlost. Prvního hříšníka zaznamenali v sobotu po sedmnácté hodině v obci Postoupky na silnici I/47. Osmatřicetiletý motocyklista na svém stroji Harley-Davidson přesáhl rychlost v obci o 50 km/h. Policisté mu naměřili rovnou stovku.

Pro změnu v neděli o půl jedenácté večerní změřili na stejné komunikaci na úseku snížené rychlosti mimo obec osobní vozidlo Škoda Octavia. Zde čtyřiatřicetiletému řidiči na padesátce naměřili 105 km/h.

Oběma řidičům policisté na místě zadrželi řidičský průkaz. Nyní jim ve správním řízení hrozí zákaz činnosti na osmnáct měsíců, šest bodů a pětadvacetitisícová pokuta.

Triádu završil řidič fabie v pondělí před třetí hodinou ranní na silnici II/432 v obci Jarohněvice, kterému naměřili 84 km/h. Následnou lustrací hlídka zjistila, že dvaadvacetiletý muž má platnou blokaci řidičského oprávnění. Navíc u něj vzniklo kontrolní sadou podezření, že řídil pod vlivem drog. Nyní mu ve správním řízení hrozí zákaz činnosti až na tři roky, šest bodů a pětasedmdesátitisícová pokuta.

por. Radomír Šiška, DiS., Policie ČR Zlín