Policie investovala do výslechových místností. Ve Vsetíně vznikla zcela nová
Policie investovala do výslechových místností. Ve Vsetíně vznikla zcela nová
foto: Policie ČR Zlín

Zlínský kraj, Vsetín – Krajské ředitelství policie Zlínského kraje dokončilo renovaci stávající „speciální výslechové místnosti“ v budově zlínského územního odboru a zároveň otevřelo zcela novou takovou místnost ve Vsetíně.
   Speciální výslechová místnost byla ve Zlíně vybudována již v roce 2011. Díky prostředkům z dotačního programu Ministerstva vnitra v oblasti prevence kriminality 2020 byla pořízena moderní video a audio technika, která významně zkvalitní dokumentaci výslechů či jiných úkonů. V případě speciálních výslechových místností jde především o úkony se zvlášť zranitelnými obětmi trestných činů (mimo jiné dětmi). Tyto oběti mohou být obzvláště náchylné k prohloubení prožívaného stresu v důsledku samotné účasti v trestním řízení a i díky modernímu a pohodlnému vybavení místnosti se snižuje jejich psychická zátěž. Místnost je vybavena mimo jiné i dětskými doplňky. Působí tak velmi útulně, příjemně a bezpečně, což je velmi důležité k navození důvěry mezi obětí a vyslýchajícím.
Kromě modernizované místnosti ve Zlíně investovalo Krajské ředitelství policie Zlínského kraje i do vzniku speciální výslechové místnosti ve Vsetíně, kde dosud nebyla.
nprap. Petr Jaroš, Policie ČR Zlín