Pokus o vraždu na Vsetínsku. Útočník vystřelil na oběť přes okno
Pokus o vraždu na Vsetínsku. Útočník vystřelil na oběť přes okno
Ilustrační foto

Vsetín - Pokus vraždy vyšetřují od konce minulého týdne krajští zlínští kriminalisté. Uplynulou sobotu obvinili ze zvlášť závažného zločinu vraždy ve stádiu pokusu čtyřiapadesátiletého muže, který chtěl pistolí zastřelit jedenašedesátiletého majitele restaurace. Obviněný je stíhán vazebně a v případě prokázání viny mu hrozí až dvacetiletý trest odnětí svobody
   Incident se odehrál uplynulý čtvrtek v obci na Vsetínsku. Čtyřiapadesátiletý muž se ve večerních hodinách vydal v podnapilém stavu s legálně drženou pistolí do restaurace za majitelem, kterého chtěl usmrtit, protože nebyl spokojený s tím, jak byla finančně hodnocena jeho přítelkyně, která v restauraci pracovala. Do restaurace se muž nedostal, protože už byla uzavřená. Proto několikrát zabouchal a kopl do dveří v domnění, že majitel vyjde ven. Když nevycházel, nabil pistoli a vystřelil do okna, kde se svítilo a byla za ním vidět silueta postavy. Muže naštěstí minul, kulka proletěla několik centimetrů nad jeho hlavou. Útočník z místa odešel domů, kde ho následně zadrželi policisté.
   Vyšetřovatel uplynulou sobotu čtyřiapadesátiletého muže obvinil z pokusu zvlášť závažného zločinu vraždy, hrozí mu trest odnětí svobody na dvanáct až dvacet let. Vyšetřovatel podal státnímu zástupci podnět na návrh na vzetí do vazby, který soud akceptoval.
   V letošním roce je to ve Zlínském kraji sedmá vražda nebo pokus o vraždu.
mjr. Mgr. Lenka Javorková, mluvčí Policie ČR Zlín