Podvodník vylákal z internetového hráče více jak osm set tisíc korun
Podvodník vylákal z internetového hráče více jak osm set tisíc korun

Zlínský kraj – Kriminalisté šetří podvod spáchaný na muži z Kroměřížska, který od ledna tohoto roku postupně zaplatil podvodníkovi za udržení svého hráčského účtu stovky tisíc korun.

Čtyřiatřicetiletého muže registrovaného na herních internetových stránkách kontaktoval na chatu neznámý muž s tím, že ho omylem nahlásil správci herního webu jako nedůvěryhodnou osobu. Obával se, že by mohl přijít o svůj hráčský účet. Neznámý pisatel mu tvrdil, že věc již nahlásil k nápravě a je třeba dodržet následující postup. Měl se co nejdříve spojit s přiděleným operátorem, na kterého mu předal kontakt. Ten ho po oslovení vyzval k dorovnání jeho herního účtu na jeho imaginární kreditové peněžence ve výši dvě stě šestnáct eur. Pro potvrzení pravosti svého účtu měl dále zaslat dvacet tisíc korun na vygenerovaný účet. Pod záminkou možného napadení jeho profilů viry z něj dále vylákal přihlašovací údaje ke hráčským účtům a emailům. Po nějaké době se opět ozval s tím, že potřebuje uhradit dalších třicet tisíc korun. Další poplatky v řádech desítek tisíc vždy odůvodnil nějakým problémem.

Postupně z něj podobným způsobem vylákal v několika následujících platbách přes osm set tisíc korun. Když mu jeho výpis z účtu vykázal nulu, nátlak ze strany údajného operátora herního webu neustával. Podvodník ho nabádal k vyřízení případné půjčky k zaplacení dalších a dalších poplatků. Teprve po jejich uhrazení mu přislíbil opětovnou kontrolu nad svým hráčským účtem.

Z důvodu neustálého naléhání podvodníka se muž napřímo obrátil na zřizovatele platformy. Ten mu sdělil, že se pravděpodobně stal obětí podvodu, proto se obrátil na policii.

Podvodníkovi v případě jeho dopadení tak hrozí za trestný čin podvod a neoprávněný přístup k počítačovému systému a nosiči informací až pět let za mřížemi.

por. Radomír Šiška, DiS., Policie ČR Zlín