Podvedl desítku osob. Přišel si na více jak milion korun
Podvedl desítku osob. Přišel si na více jak milion korun
Ilustrační foto

Zlínský kraj – Uherskohradišťští kriminalisté šetří případ podvodného odkazu kurýrní společnosti, kterým se dosud neznámý pachatel v minimálně deseti případech obohatil o statisícové částky.

Od listopadu minulého roku do současnosti podvodník oslovil desítku osob, které inzerovaly různé předměty na internetových bazarových portálech. Předstíraným zájmem o nabízené zboží navrhnul prodávajícím přepravu a platbu v zaslaném podvrženém internetovém odkazu tuzemské kurýrní společnosti. V domnění vyplnění objednávky přepravy získal od prodávajících přístupové údaje k internetovému bankovnictví a platební kartě. Z jejich účtů následně odčerpal bez jejich vědomí statisícové částky a provedl několik plateb na zahraniční účty. Celková škoda na odčerpaných financích přesáhla jeden milion korun.

Neznámému pachateli tak v případě jeho dopadení hrozí za trestné činy podvod, neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a neoprávněný přístup k počítačovému systému a neoprávněný zásah do počítačového systému nebo nosiče informací až osm let za mřížemi.

por. Radomír Šiška, DiS., Policie ČR Zlín