Podruhé ukradené jízdní kolo je zpět u majitele. Pachatel skončil ve vazbě
Podruhé ukradené jízdní kolo je zpět u majitele. Pachatel skončil ve vazbě
Vyděrač může za mřížemi strávit až deset let. Ilustrační foto foto: unknown

Zlínský kraj - Asi zakleté je jízdní kolo známé značky, které už podruhé během jednoho roku neodolalo aktivitě zlodějů. I přesto se ale v obou případech díky skvělé práci zlínských a uherskohradišťských kriminalistů vrátilo svému majiteli.

Jízdní kolo zmizelo poprvé během noci v květnu loňského roku z chodby bytového domu ve Zlíně. Kriminalisté už ráno věděli, kde kolo hledat a doslova během pár hodin znali pachatele a našli i odcizené jízdní kolo, byť „upravené“ k nepoznání. Zloděj tehdy skončil za mřížemi, protože to nebyla jediná krádež, kterou měl na svědomí.

Podruhé zmizelo totéž jízdní kolo před pár dny během pouhé jedné hodiny přímo z náměstí Míru ve Zlíně, kde bylo lankovým zámkem přivázané k dalším jízdním kolům zaparkovaným u radnice. Kriminalisté začali po pachatelích pátrat hned následující den ráno, kdy se o krádeži dozvěděli. V průběhu dne zjistili, že stejný muž, který odcizil jízdní kolo, ukradl před pár dny také notebook z prodejny ve Zlíně. Po dalším rozpracování případu už věděli, že se jedná o čtyřicetiletého recidivistu z Uherského Hradiště, který má na svědomí další trestnou činnost zejména majetkového charakteru.

Uherskohradišťští kriminalisté během odpoledne vypátrali pachatele i jízdní kolo a za pár dní ho vrátili majiteli. Zloděj je podezřelý z několika trestných činů majetkového charakteru. Policisté proto podali státnímu zástupci návrh na jeho umístění do vazby, což soudce okresního soudu akceptoval a recidivista skončil včera ve vazební věznici. V případě odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.

por. Bc. Monika Kozumplíková, Policie ČR Zlín