Podnapilý řidič nezvládl projet zatáčkou. Při čelním střetu se naštěstí nikdo nezranil
Podnapilý řidič nezvládl projet zatáčkou. Při čelním střetu se naštěstí nikdo nezranil
Peugeot. foto: Policie ČR Zlín

Zlínský kraj – Minulý týden ve čtvrtek odpoledne nezvládl podnapilý řidič ve Slavičíně projet zatáčkou a čelně se střetl s protijedoucím vozidlem. Z dopravní nehody naštěstí vyvázli všichni účastníci bez zranění.

K dopravní nehodě došlo krátce před půl třetí odpoledne v místní části Hrádek na Vlárské dráze. Pětatřicetiletý řidič vozidla Peugeot, který jel ve směru od Brumova-Bylnice, zjevně nepřizpůsobil rychlost jízdy svému stavu a stavu vozovky, po projetí zatáčky dostal smyk a vjel do protisměru, kde se střetl s protijedoucím vozidlem Mazda, které řídil pětapadesátiletý řidič. Mazda byla vlivem střetu odhozena mimo komunikaci, kde narazila do oplocení rodinného domu.

Dechová zkouška byla u řidiče vozidla Peugeot pozitivní s hodnotou 1,83 promile alkoholu. Řidič přiznal, že před jízdou pil alkohol. Škoda na vozidlech a na oplocení domu se vyšplhala na sto třicet tisíc korun. Za ohrožení pod vlivem návykové látky hrozí řidiči trest odnětí svobody až na tři roky, peněžitý trest nebo zákaz řízení motorových vozidel. Veškeré okolnosti této dopravní nehody prověřují dopravní policisté.

por. Bc. Monika Kozumplíková, Policie ČR Zlín