Podnapilý řidič jel vyzvednout syna. Na parkoviště to vzal přes schodiště
Podnapilý řidič jel vyzvednout syna. Na parkoviště to vzal přes schodiště
foto: MP Zlín

Zlínský kraj – Vlastním očím nevěřil strážník Městské policie Zlín, který v sobotu 15. ledna večer po skončení služby mířil ke svému automobilu v blízkosti zlínské ZOO. Přímo na parkovišti totiž spatřil jiné vozidlo, jehož řidič sem vjel po schodišti, načež přejel obrubníky a přes travnatou plochu pokračoval v jízdě na další odstavné parkoviště.
Strážník telefonicky kontaktoval své kolegy ve službě a vydal se k řidiči, který mezitím přejel na další parkoviště, kde sám zastavil. Tomu se následně prokázal a vyzval jej, aby setrval až do příjezdu hlídky MP Zlín.

O necelou čtvrthodinu později bylo zjištěno, že řidičem je 48letý muž z nedaleké obce, který původně přijel společně se svojí nezletilou dcerou vyzvednout syna. K jízdě po schodišti uvedl svoji nesprávnou domněnku, že se jednalo o výjezd z parkoviště.

Jak bylo záhy zjištěno, o pouhou politováníhodnou chybu při řízení vozidla se ovšem nejednalo. Rozpoznávací i ovládací schopnosti řidiče byly ovlivněny předchozí konzumací alkoholických nápojů, kdy analyzátor alkoholu v dechu prokázal hodnotu na 2,8 promile! Je přitom naprosto nepochopitelné, že si v tomto stavu posadil vedle sebe vlastní dceru a společně se vydal vyzvednout své druhé dítě.

Vzhledem k tomuto zjištění strážníci pojali podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Dotyčného proto omezili na osobní svobodě a předali jej k dalšímu šetření hlídce republikové policie.

Městská policie Zlín