Po střetu motocyklů v buchlovských kopcích vyhasly dva životy
Po střetu motocyklů v buchlovských kopcích vyhasly dva životy
foto: ZZS Zlínského kraje

Zlínský kraj – V neděli, přibližně v patnáct hodin, došlo na silnici l/50 nedaleko křižovatky do obce Střílky k vážné dopravní nehodě dvou motocyklů.

„Po vzájemném střetu a následném pádu na místě zemřeli řidiči obou strojů, spolujezdkyně jednoho z nich byla poraněna a transportována do nemocnice,“ uvedl mluvčí policie ČR Zlín Petr Jaroš.

Na místo okamžitě vyjely tři posádky záchranářů, z toho jedna lékařská. „Operátorky zdravotnického operačního střediska po telefonu instruovaly přítomné svědky k resuscitaci dvou osob. Jakmile naši záchranáři dorazili na místo, pokračovali v resuscitaci oni. Obě osoby ale utrpěly zranění neslučitelná se životem, a i přes veškerou snahu všech lékař na místě konstatoval smrt,“ sdělila tisková mluvčí ZZS Zlínského kraje Gabriela Netopilová Sluštíková.

Velmi vážná zranění utrpěla i spolujezdkyně. Pro 46letou ženu přiletěla Letecká záchranná služba z Brna a s podezřením na poranění hlavy, hrudníku, pánve a ramene ji převezla do traumacentra Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně.

Bližší okolnosti a přesná příčina jsou předmětem dalšího šetření kroměřížských dopravních policistů a kriminalistů. Silnice byla po několik hodin zcela uzavřena a policisté dopravu odkláněli na objízdné trasy.

ECHO Valašska