Po seznámení na seznamce přišel o 345 tisíc
Po seznámení na seznamce přišel o 345 tisíc
Ilustrační foto

Zlínský kraj – Zlínští kriminalisté prověřují další podvod, při němž přišel podvedený čtyřiatřicetiletý muž ze Zlínska o celkem 345 tisíc korun, které podle pokynů neznámé ženy investoval do kryptoměny.

Počátkem předchozího měsíce se muž prostřednictvím seznamovací aplikace seznámil se ženou, cizinkou, která mu tvrdila, že žije v Berlíně, ale v létě přijede na dovolenou do České republiky. Po čase si začali psát přes WhatsApp, muž komunikoval za pomoci překladače. Žena mu tvrdila, že obchoduje s kryptoměnou a ať to zkusí také. S její pomocí si založil účet, kam vložil kopii občanského průkazu a vyplnil další osobní údaje. Poté už postupně „investoval“, vždy podle pokynů ženy.

Asi po týdnu ho upozornili pracovníci banky, z níž posílal peníze, že se stal pravděpodobně obětí podvodu a zablokovali mu účet. Muž tedy přišel do banky, tam potvrdil, že peníze posílal vždy sám a dobrovolně a účet si nechal odblokovat. Investoval postupně dál.

Jakmile chtěl peníze vybrat, přišlo mu upozornění o tom, že má zaplatit další poplatky a daně a teprve tehdy si uvědomil, že byl neznámou ženou pravděpodobně podveden. Podal proto trestní oznámení.

por. Bc. Monika Kozumplíková, Policie ČR Zlín