Po krádeži chtěl z prodejny utéct. Nestihl to
Po krádeži chtěl z prodejny utéct. Nestihl to
Ilustrační foto

Zlínský kraj – V neděli odpoledne, vzápětí po krádeži nářadí z prodejny ve Zlíně, sdělili policisté podezření ze spáchání trestného činu krádež devětačtyřicetiletému recidivistovi ze Zlína, který chtěl s plným batohem odcizených věcí z prodejny utéct. V případě odsouzení mu hrozí další trest odnětí svobody, tentokrát až na tři roky.

Muž přišel do prodejny, kde ho ale pracovníci ochranky už dobře znali z předchozích návštěv, z nichž si chtěl pokaždé odnést bez zaplacení některý z vystavených předmětů. Sledovali ho proto na kamerách a nemýlili se. Muž chtěl opět krást. Jeden ze zaměstnanců prodejny na něj počkal u východu z prodejny a požádal ho, aby mu ukázal obsah batohu. Zloděj se dal na útěk. Dva pracovníci ochranky společně s jedním prodavačem muže chytili. V batohu měl ukradené nářadí a rukavice za bezmála deset tisíc korun.

Policisté muže převezli do policejní cely. Zjistili, že má na svědomí také krádež z prosince loňského roku, kdy v baru v centru Zlína odcizil spícímu podnapilému muži mobilní telefon a peněženku s pěti tisíci korunami. Třináctkrát trestaný recidivista, kterého z posledního výkonu trestu propustili v dubnu loňského roku, se odmítl ke krádežím vyjádřit.

por. Bc. Monika Kozumplíková, Policie ČR Zlín