Plzeňské pivo se rozlilo po silnici a zastavilo dopravu
Plzeňské pivo se rozlilo po silnici a zastavilo dopravu
foto: Hasičský záchranný sbor Zlínského kraje

Zlínský kraj – Tak tomu se říká skutečná pivní katastrofa. Pohled na rozbité lahve plzeňského piva pokrývající celou silnici zdvihne zcela jistě tlak každému milovníkovi tohoto výjimečně chutného moku. Jediné, co může pivaře částečně uklidnit je fakt, že se nikomu nic nestalo.
   K pivní havárii došlo krátce před šestou ranní v úterý 13. července nad ulicí Brněnská ve Starém Městě na Uherskohradišťsku. Z kamionu se špatně upevněné přepravky s flaškami vysypaly na silnici a pokryly na několika desítkách metrů tři jízdní pruhy.
   „Na místě se postupně sjeli profesionální hasiči ze stanice Uherské Hradiště společně s dobrovolnými jednotkami z Buchlovic a Starého Města. Pivní bedny naskládali na krajnici, kde poté také nametli rozbité sklo,“ uvedla tisková mluvčí HZS Zlínského kraje Lucie Javoříková.
   Velitel zásahu si na pomoc s úklidem povolal zametací vůz ze správy a údržby silnic, který povrch komunikace na závěr umyl a znovu zametl.
   Po hodině práce byla vozovka uklizena a řidiči po ní mohli zase vesele jezdit, aniž by tušili, že je čerstvě umytá plzeňským pivem.
ECHO Valašska