Perný podvečer policistů z Luhačovic. Jeden opilec za volantem, druhý na trávníku
Perný podvečer policistů z Luhačovic. Jeden opilec za volantem, druhý na trávníku
Ilustrační foto

Zlínský kraj – Perné odpoledne a večer zažili minulý týden policisté z Luhačovic, kteří nejprve zastavili silně opilého řidiče, který navíc neměl za volantem co dělat a poté se museli postarat o agresivního, zřejmě také opilého muže, který spal na trávníku a podnapilost mu nedovolila odejít.
   Dvaatřicetiletý místní muž řídil v centru Luhačovic své vozidlo Škoda Octavia. Policisté měli ihned po jeho zastavení jasno. Ve svém odhadu se nemýlili. Muž nadýchal opakovaně více než dvě promile alkoholu. Policisté navíc v dostupných evidencích zjistili, že muž má soudem zakázáno řízení všech motorových vozidel až do roku 2024. Řidič se přiznal, že vypil pět dvanáctistupňových piv a zrovna si jel koupit další.
   Policisté mu další jízdu zakázali. Muž je nyní podezřelý ze spáchání hned dvou trestných činů, a to ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. V případě odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.
   Krátce nato luhačovickým policistům zavolala padesátiletá žena s tím, že v centru Luhačovic na nábřeží leží muž, který se nehýbe. Muž ležel na trávníku, bez bot a byl z něj silně cítit nejen alkohol, ale i výměšky. Policisté muže probudili a zjistili, že se jedná o sedmačtyřicetiletého muže z blízké obce. Dechovou zkoušku odmítl, nebyl ale schopen chůze a byl vůči policistům agresivní a vulgární. Policisté si vzhledem k agresivitě a nevypočitatelnému chování muže přivolali na pomoc další hlídku. Společně muže zpacifikovali, zajistili a převezli na policejní oddělení. Po lékařském vyšetření ho přepravili do protialkoholní záchytné stanice v Kroměříži. Za přestupek proti veřejnému pořádku mu ve správním řízení hrozí několikatisícová pokuta.
por. Bc. Monika Kozumplíková, Policie ČR Zlín