Pálení za silného větru způsobilo požár kůlny a poškození zateplení chaty
Pálení za silného větru způsobilo požár kůlny a poškození zateplení chaty
OLYMPUS DIGITAL CAMERA foto: Hasičský záchranný sbor Zlínského kraje

Zlínský kraj – Čtyři jednotky hasičů vyjely uplynulou sobotu po poledni k hlášenému požáru kůlny v městě Koryčany v okresu Kroměříž. Hlášení o požáru přijali hasiči v 12:10 hodin.

K místu požáru hasiče navigoval stoupající kouř. Po příjezdu k hořící kůlně s pomocí několika proudů vody a v dýchacích přístrojích prováděli hašení kůlny a ochlazování chaty stojící v blízkosti hořící kůlny. Požárem bylo zasaženo i několik stromů, které jsme taky hasili.

Na místo požáru se dostavila Policie České republiky a vyšetřovatel hasičů. Vyšetřovatel hasičů od majitelů zjistil, že spalovali hořlavý odpad. Protože začal foukat silný vítr, ohniště zalili vodou a odešli do chaty, Asi za hodinu viděli z okna, že hoří kůlna před chatou.

Požár zničil kůlnu, ve které bylo dřevo na topení a poškodil zateplení chaty. Škoda způsobená požárem byla určena v předběžné výši 50 000 korun.

Uchráněny byly hodnoty v předběžné výši 1 milion korun.

U požáru zasahovala jednotka Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje požární stanice Morkovice-Slížany a v rámci mezikrajské výpomoci z požární stanice Kyjov a také jednotky Sboru dobrovolných hasičů z Koryčan a Střílek.

K zranění osob nedošlo.

nprap. Roman Žemlička, HZS Zlínského kraje