Opilý narazil do Toyoty, pokračoval v jízdě. Po nehodě přesedl na zadní sedadlo a tvrdil, že neřídil
Opilý narazil do Toyoty, pokračoval v jízdě. Po nehodě přesedl na zadní sedadlo a tvrdil, že neřídil
Ilustrační foto

Zlínský kraj – Uplynulou sobotu krátce před sedmnáctou hodinou ohrozil na třídě T. Bati ve Zlíně – Prštném šestatřicetiletý řidič Škody Fabia šestašedesátiletou řidičku Toyoty Yaris, protože při přejíždění do vedlejšího jízdního pruhu neodhadl vzdálenost, střetl se s jejím vozidlem a bez zastavení pokračoval dál v jízdě. Důvodem jeho počínání byla zřejmě vysoká hladina alkoholu, která v době jízdy kolovala jeho organismem.
   Obě vozidla jela směrem od Otrokovic do Zlína. Muž přejížděl z pravého do levého jízdního pruhu, v němž jela žena. Při zařazování se střetl s pravou přední částí Toyoty a pokračoval dál v jízdě, čímž upoutal pozornost dalších řidičů. Žena v Toyotě zastavila a jednomu z řidičů, který srážku viděl, se podařilo blikáním zastavit také muže ve Fabii. Počkal s ním až do příjezdu policistů.
   Dechová zkouška u řidiče Škody Fabia ukázala hodnotu 2,55 promile alkoholu. Ještě před příjezdem policistů se snažil přesednout na zadní sedadlo, jeho střízlivá přítelkyně zase na místo řidiče, což ale vidělo několik dalších řidičů.
   Škoda na obou vozidlech je předběžně vyčíslena na pětadvacet tisíc korun. Dopravní policisté řidiči zadrželi řidičský průkaz a další jízdu mu zakázali.
   Za ohrožení pod vlivem návykové látky mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři roky, peněžitý trest nebo zákaz řízení.
por. Bc. Monika Kozumplíková, Policie ČR Zlín