Opilý cyklista srazil chodce. Hrozí mu pokuta až 50 tisíc korun
Opilý cyklista srazil chodce. Hrozí mu pokuta až 50 tisíc korun
Ilustrační foto

Zlínský kraj – O tom, že požívat alkohol před jízdou na kole se nevyplácí, se v noci z 30. na 31. srpna přesvědčil dvaapadesátiletý cyklista v Luhačovicích. Za to, že pod vlivem alkoholu srazil chodce - seniora, mu ve správním řízení hrozí pokuta ve výši 25 - 50 tisíc korun.

V úterý dvacet minut před půlnocí v centru Luhačovic u kruhového objezdu při jízdě od centra města ve směru na Uherský Brod srazil dvaapadesátiletý cyklista, který se svým kolem pravděpodobně kličkoval po celé šíři chodníku, třiaosmdesátiletého chodce, který šel po chodníku ve stejném směru.

Vlivem střetu upadli oba účastníci dopravní nehody na komunikaci. Senior utrpěl zranění, s nímž ho záchranáři převezli do nemocnice. Dechová zkouška u cyklisty ukázala hodnotu téměř dvě promile alkoholu, u zraněného chodce byla dechová zkouška negativní. Škoda na jízdním kole činí asi 500 korun.

Veškeré okolnosti této dopravní nehody prověřují zlínští dopravní policisté. Cyklistovi hrozí za přestupek ve správním řízení pokuta až do padesáti tisíc korun.

por. Bc. Monika Kozumplíková, Policie ČR Zlín