Opilci se porvali ve vstupu do prodejny. Hrozí jim vězení
Opilci se porvali ve vstupu do prodejny. Hrozí jim vězení
Ilustrační foto

Val. Klobouky – Až tři roky za mřížemi může strávit čtyřicetiletý recidivista z obce na Zlínsku, který se koncem února pod vlivem alkoholu vzájemně fyzicky napadl přímo ve vstupu do prodejny ve Valašských Kloboukách s šestapadesátiletým mužem. Ten může strávit za mřížemi až dva roky. Oba si v těchto dnech ve zkráceném přípravném řízení vyslechli podezření ze spáchání trestného činu výtržnictví.

Oba muži si chtěli v prodejně koupit alkohol. Ani jeden z nich si nepamatuje, co vzájemnému konfliktu předcházelo, protože byli v té době pod vlivem alkoholu. Mladší z nich nadýchal 3,61 promile, starší 2,36 promile alkoholu. Vzhledem k tomu, že jejich vzájemné potyčce byli přítomni další zákazníci prodejny, kteří měli strach o své vlastní zdraví, pracovníci prodejny přivolali policisty z Valašských Klobouk.

Policisté prvosledové hlídky na místě předběžně zjistili, k čemu došlo, ale protože s podnapilými aktéry byla těžká komunikace, staršího a agresivnějšího z nich zajistili a převezli do protialkoholní záchytné stanice v Kroměříži.

Další okolnosti vzájemného agresivního napadení v následujících týdnech rozplétali kriminalisté. Oba muži již mají záznam v rejstříku trestů, mladší byl trestaný celkem pětkrát, starší jednou. Oba se ke svému jednání přiznali.

por. Bc. Monika Kozumplíková, Policie ČR Zlín