Notorická výtržnice skončila jen v lednu šestkrát na záchytce
Notorická výtržnice skončila jen v lednu šestkrát na záchytce
Známá zlínská výtržnice blokuje na parkovišti řidiče. foto: MP Zlín

Zlínský kraj - Pokud by ve Zlínském kraji existovala soutěž o největšího opilce a výtržníka, o suverénním vítězi (a zřejmě i v celé republice) za loňský rok by nebylo sebemenších pochyb. Za dvaatřicet pobytů na záchytce v loňském roce by se šampionem kupodivu nestal muž ale žena. Jedná se o známou osmapadesátiletou notorickou výtržnici ze Zlína.
   „Dotyčná ani v novém roce nezahálí a své okolí prudí prakticky kdykoliv a kdekoliv se vyskytne,“ řekl mluvčí zlínských strážníků Pavel Janík. Naposledy (v lednu) byla na záchytku vyexpedována v pátek 31. ledna, kdy se na linku 156 obrátil řidič osobního automobilu, který hodlal opustit parkoviště v centru města. Divoženka se mu opřela o kapotu a odmítala ustoupit.
   „Hlídka MP Zlín následně zjistila, že se jedná o její klasický vrtoch, který pramení z pocitu, že jí nikdo vlastně nic nemůže udělat, zatímco ona může všechno a všem. Protože ale v důsledku podnapilosti dáma opět nedokázala kontrolovat své chování, bylo o jejím dalším osudu rozhodnuto. Po absolvování lékařského vyšetření ji strážníci převezli opět k bezpečnému vystřízlivění. Za leden nového roku si tak připsala v počtu převozů a pobytů na záchytce rekordní šestku,“ vylíčil akci mluvčí strážníků.
   Ihned po propuštění začala bezdomovkyně přes víkend řádit znovu. „Zatímco její další víkendové eskapády tentokrát nestály za řeč, ve pondělí 3. února se předvedla opět v celé své síle,“ dodal Janík.      Jak jsme informovali v pátek, žena se před zlínským supermarketem obnažovala a močila, čímž si zajistila odvoz autem městské policie na stanici republikové policie. V úterý si vyslechla obvinění z trestného činu výtržnictví a ve středu byla na základě soudního rozhodnutí eskortována do vazební věznice v Olomouci. V případě prokázání viny ji hrozí až tři roky za mřížemi.
   V takovém případě by zlínské výtržnici pomyslný titul, který by za normálních okolností s přehledem obhájila, letos unikl.
   Za nocleh na kroměřížské záchytce se platí poplatek 1300 korun, uhradí jej ale pouze jen třetina klientů.
ECHO Valašska