Neuvěřitelná naivita ji připravila o více než milion. Žena podruhé naletěla podvodníkovi
Neuvěřitelná naivita ji připravila o více než milion. Žena podruhé naletěla podvodníkovi
Ilustrační foto

Zlínský kraj – Čtyřicetiletá žena ze Zlínska se už podruhé během dvou let stala obětí podvodu na sociálních sítích, kde ji oslovili neznámí muži a postupně z ní vylákali finanční prostředky. Poprvé to bylo v období od srpna roku 2021 do května roku 2022, kdy přišla o 815 tisíc korun. Policisté z oddělení hospodářské kriminality se tímto případem zabývají.

Nyní, po roce, přišla o další peníze, tentokrát minimálně o 200 tisíc korun. Za podvod hrozí pachateli v případě jeho vypátrání a odsouzení až pětiletý trest odnětí svobody.

Žena se před rokem seznámila s údajným armádním lékařem, který byl na misi v Somálsku. Jejich komunikace po čase přešla v intimní, muž jí sliboval lásku. Po několika týdnech ji požádal o peníze, protože se zranil a chtěl z mise odjet. K tomu bylo nutné, aby se vyplatil, ale neměl zrovna k dispozici dostatek financí. Jeho zaměstnavatel ženě umožnil, aby za něj posílala peníze na splátky prostřednictvím digitální peněženky. Po několika měsících následovala informace o tom, že jejímu lékaři zablokovali účet, takže ženu požádal o další peníze na běžné výdaje. Peníze mu posílala od prosince až do srpna, kdy napsal, že jí posílá balík, kde je 100 tisíc USD a životně důležité dokumenty. A vzápětí přišlo několik apelů od přepravní společnosti o uhrazení různých poplatků za převoz balíku, clo, pokuty a další. Ženě se to po čase začalo zdát divné a šla se poradit s právníkem, který ji nasměroval k podání trestního oznámení na policii.

por. Bc. Monika Kozumplíková, Policie ČR Zlín