Nepoučitelná seniorka opět naletěla podvodníkům
Nepoučitelná seniorka opět naletěla podvodníkům
Ilustrační foto

Zlínský kraj – Seniorka opět zpřístupnila svůj počítač s internetovým bankovnictvím podvodníkům, čímž přišla o sto sedmdesát tisíc korun.

Seniorku v minulosti zlákala investice do bitcoinů. Tím, že poskytla vzdálený přístup do svého počítače údajnému finančnímu poradci, který za ni „obchodoval“, přišla o statisíce korun.

Nepoučila se. Nový inzerát vyzývající podvedené osoby v souvislosti s investováním do bitcoinů sliboval navrácení ztracených financí, které se inzerující společnosti údajně podařilo zajistit. Na základě projeveného zájmu ženu kontaktoval domnělý zástupce společnosti, který ji také přiměl k nainstalování aplikace umožňující vzdálený přístup do počítače. Podvodník si skrze její internetové bankovnictví založil půjčku, kterou v několika platbách přeposlal na různé zahraniční účty. Žena v domnění, že se pracovník společnosti snaží získat její peníze nazpět, přišla o dalších sto sedmdesát tisíc korun.

Za trestný čin podvod, neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, neoprávněný přístup k počítačovému systému a neoprávněný zásah do počítačového systému nebo nosiče informací hrozí pachateli až osm let za mřížemi.

Policie radí:

- Neumožňujte vzdálený přístup do svého zařízení nikomu, komu zcela nedůvěřujete.
- Vždy se zamyslete nad tím, kam vypisujete své citlivé údaje, nebo přeposíláte peníze.

por. Radomír Šiška, DiS., Policie ČR Zlín