Nenapravitelný opilec: Během jednoho měsíce řídil 3x opilý a způsobil tři nehody
Nenapravitelný opilec: Během jednoho měsíce řídil 3x opilý a způsobil tři nehody
Ilustrační foto

Zlínský kraj – Minulý čtvrtek po třinácté hodině silně opilý řidič vozidla Hyundai poškodil při vyjíždění z parkovacího místa na parkovišti u nákupního střediska ve Zlíně vozidlo Opel zaparkované vedle. Z místa dopravní nehody chtěl ujet. V odjezdu mu zabránila policistka v civilu, která ho měla pod dohledem až do příjezdu policejní hlídky.

Dechová zkouška u řidiče ukázala hodnotu 3,29 promile alkoholu. Škoda na obou vozidlech je předběžně vyčíslena na patnáct tisíc korun. Řidičský průkaz policisté muži nezadrželi, protože o něj přišel již před pár týdny, 9. září při silniční kontrole, kdy nadýchal 2,6 promile.

Na svědomí má tento čtyřicetiletý řidič ještě další dvě dopravní nehody, obě se odehrály stejným způsobem, navíc v jednom dni. 9. října na Jižních Svazích ve Zlíně opět vyjížděl z parkovacího místa a poškodil přitom vedle zaparkované vozidlo. Tehdy z místa dopravní nehody ujel. Viděli ho ovšem svědci, kteří její průběh oznámili na policii. Hodinu poté řidiče vypátrali policisté. Uviděli ho opět při vyjíždění z parkovacího místa. Poškodil přitom dopravní značku. Dechová zkouška u něj tehdy ukázala hodnotu bezmála dvě promile alkoholu.

Za ohrožení pod vlivem návykové látky může strávit tento řidič až tři roky za mřížemi. Také ho pravděpodobně čeká peněžitý trest a zákaz řízení motorových vozidel.

por. Bc. Monika Kozumplíková, Policie ČR Zlín