Několik týdnů na Zlínsku kradli. V sobotu skončili ve vazbě
Několik týdnů na Zlínsku kradli. V sobotu skončili ve vazbě
foto: Policie ČR Zlín

Zlínský kraj – Komisař kriminální policie obvinil dva muže ve věku sedmadvacet a třicet let ze spáchání trestných činů krádež, poškození cizí věci, neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a porušování domovní svobody, protože se v období od konce loňského roku do minulého týdne dopouštěli na Zlínsku majetkové trestné činnosti. Oba muži mají za sebou bohatou trestní minulost, proto skončili ve vazbě. V případě odsouzení jim za 16 trestných činů hrozí trest odnětí svobody až na tři roky, u staršího až na pět let.

Muži kradli ve dvou případech společně, jinak odděleně, občas i s jinými kumpány ve Zlíně a v Lukově u Zlína. Celková škoda, kterou způsobili odcizením a poškozením, je vyšší než 320 tisíc korun. Mladší z mužů má v rejstříku trestů celkem 12 záznamů, starší o 4 více.

V průběhu několika týdnů vypáčili několik schránek přepravní firmy, z nichž odcizili zboží, vloupali se do rodinných domů nebo kůlen u rodinných domů, do garáží, firem, skladů, zaparkovaných vozidel nebo ordinací. Z kanceláře hotelu ve Zlíně odcizili dokonce ocelový trezor, který vypáčili z dřevěné skříňky a v němž bylo 62 tisíc korun. Trezor našel policista v civilu při procházce se psem pohozený v lese nad Zlínem.

V pátek oba podezřelé muže na po několikatýdenním úsilí zadrželi kriminalisté, kteří je převezli do policejní cely a podali státnímu zástupci návrh na jejich umístění do vazby. Následující den po rozhodnutí soudce putovali oba recidivisté přímo do vazební věznice.

por. Bc. Monika Kozumplíková, Policie ČR Zlín