Napadl průvodčího a zranil ho. Hrozí mu tři roky vězení
Napadl průvodčího a zranil ho. Hrozí mu tři roky vězení

Zlínský kraj – Policisté z Otrokovic sdělili ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání trestných činů výtržnictví a ublížení na zdraví čtyřicetiletému muži ze Zlína, který poslední listopadový den loňského roku na vlakovém nádraží v Otrokovicích napadl průvodčího a zranil ho. Třikrát trestanému recidivistovi hrozí v případě prokázání viny a odsouzení až tříletý trest odnětí svobody.
   Zjevně opilý muž obtěžoval ve vlaku ze Zlína do Otrokovic ostatní cestující. Jakmile všichni pasažéři včetně zaměstnanců vystoupili na nádraží v Otrokovicích, opilý muž bezdůvodně zaútočil na dvacetiletého mladíka, čehož si všiml průvodčí z vlaku a upozornil muže, aby s napadáním přestal. Ten však svou agresivitu obrátil proti němu a v průběhu potyčky zranil osmadvacetiletému muži rameno. Odtrhli ho až ostatní cestující z vlaku. Útočník z místa utekl.
   Přivolaní policisté ho vypátrali v trolejbuse, agresor však s nimi odmítl komunikovat a prokázat svou totožnost. Odmítl také dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu. K incidentu se nechtěl vyjádřit. Policisté muže zajistili a na policejní služebně ověřili jeho totožnost.
   Po zjištění veškerých okolností, které s napadením souvisely a které mu předcházely, policisté muži sdělili podezření ze spáchání hned dvou trestných činů, případ ukončili a předali okresnímu státnímu zastupitelství.
Bc. Monika Kozumplíková, Policie ČR Zlín