Napadl manželku a noc po Silvestru strávil v policejní cele
Napadl manželku a noc po Silvestru strávil v policejní cele
Ilustrační foto

Zlínský kraj – Hned několik policejních hlídek zasahovalo v noci z 1. na 2. ledna 2023 ve Zlíně na Jižních Svazích, kde dvaačtyřicetiletý cizinec fyzicky napadl svou o čtyři roky mladší manželku. Vzhledem k tomu, že ji podobně napadl již o silvestrovské noci, policisté muže zajistili a skončil v policejní cele.

Oznámení o fyzickém napadení přijali policisté na lince tísňového volání od bratra agresivního muže na Nový rok krátce před půlnocí. Po příjezdu do bytu na Jižních Svazích se museli zorientovat mezi několika dospělými i dětmi jiné národnosti. Agresivní cizinec byl silně pod vlivem alkoholu. Svou ženu napadl ve stejný den již podruhé. Vzhledem k tomu, že dechová zkouška u něj ukázala hodnotu vyšší než tři promile alkoholu a choval se stále agresivně, policisté muže zajistili a po lékařském vyšetření převezli do policejní cely, odkud ho po vystřízlivění včera dopoledne propustili.

Přestupek proti občanskému soužití oznámili zlínští policisté na příslušný odbor Magistrátu města Zlína, kde cizinci ve správním řízení hrozí několikatisícová pokuta.

por. Bc. Monika Kozumplíková, Policie ČR Zlín