Naletěl na smyšlený inzerát a přišel o tisíc euro
Naletěl na smyšlený inzerát a přišel o tisíc euro
Ilustrační foto

Zlínský kraj – Policisté řeší podvod spáchaný na muži z Kroměřížska, který zaplatil zálohu k zakoupení osobního vozidla na zahraničním internetovém portále bez odezvy.

V neděli ve večerních hodinách, po zhlédnutí inzertního zahraničního internetového portálu, zaujal sedmačtyřicetiletého muže z Kroměřížska inzerát ke koupi osobního vozidla. Mělo se jednat o nabídku zavedeného zahraničního autobazaru, který inzeroval luxusní osobní vozidlo za částku sedm tisíc devět set euro. Prodejce následně kontaktoval přes aplikaci WhatsApp, který ho vyzval k zaplacení zálohy.

Převedl tedy jeden tisíc euro na uvedený účet. Po zaplacení zálohy s ním však údajný bazarový prodejce přestal komunikovat. Z obavy o své peníze vyhledal internetové stránky uváděného zahraničního autobazaru a napřímo ho telefonicky kontaktoval. Ten mu však sdělil, že žádný podobný inzerát nenabízeli a je tedy pravděpodobné, že se stal obětí podvodu. Muž tak přišel dle aktuálního kurzu o více jak dvacet čtyři tisíc korun.

Pachateli tak v případě jeho dopadení hrozí za trestný čin podvod až dvě léta za mřížemi, zákaz činnosti, nebo propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty.

por. Radomír Šiška, DiS., Policie ČR Zlín