Na zasněžených silnicích se bouralo. Auta končila na střeše nebo v příkopech
Na zasněžených silnicích se bouralo. Auta končila na střeše nebo v příkopech
foto: Hasičský záchranný sbor Zlínského kraje

Zlínský kraj – Již od brzkých pondělních ranních hodin zasahovali hasiči u dopravních nehod. Proto apelují na řidiče, aby v tomto zimním období, kdy jsou zasněžené a namrzlé silnice, dali nohu z plynu a jeli se vší opatrností a ohleduplností ke všem účastníkům silničního provozu.

Ve čtyři hodiny ráno vyjížděli profesionální hasiči z Otrokovic k havárii osobního vozidla, se kterým řidič skončil na střeše. Nehoda se obešla bez zranění.

O hodinu později zasahovali hasiči ze stanice Holešov u další havárie automobilu, který skončil v příkopu. I tato nehoda se obešla naštěstí bez zranění. Hasiči u vozidla provedli protipožární opatření a vůz vytáhli zpět na silnici.

Krátce před šestou hodinou ranní vyjeli již podruhé hasiči z Otrokovic. Tentokrát k dopravní nehodě dvou osobních vozidel, která se střetla ve Zlíně v místní části Lhotka. Nehoda tak daný úsek obousměrně uzavřela. Při nehodě byla zraněna jedna osoba, kterou posádka zdravotnické záchranné služby převezla do krajské nemocnice.

Po šesté hodině ranní vyjeli do Bratřejova na Zlínsku k havárii osobního auta hasiči stanice Zlín a dobrovolná jednotka z Vizovic. Vozidlo skončilo na střeše v příkopu. Nehoda se i tentokrát obešla bez zranění.

por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje