Na Štědrý večer vzplál byt v Jablůnce
Na Štědrý večer vzplál byt v Jablůnce
foto: Hasičský záchranný sbor Zlínského kraje

Jablůnka - Z důvodu technické závady elektrického spotřebiče došlo k požáru šatní skříně v obývacím pokoji bytu v bytovém domě v obci Jablůnka na Vsetínsku.

Požár zpozorovali majitelé dnes krátce před třetí hodinou ranní. Majitel se snažil před příjezdem hasičů požár uhasit, což se mu ale nepodařilo, protože se požár velmi rychle šířil a docházelo k velkému vývinu kouře. Rodina se dvěma malými dětmi byt rychle opustila a upozornila i ostatní obyvatele domu, kteří také odešli ven do bezpečí. V jednom z bytů zůstala starší žena, kterou po příjezdu zachránili z bytu hasiči pomocí nastavovacího žebříku.

Profesionální hasiči ze stanice Vsetín a dobrovolní hasiči z Jablůnky a Hošťálkové požár během půl hodiny uhasili. Požár se nerozšířil do dalších místností ani do okolních bytů. Velkou škodu však napáchal v zasaženém bytě kouř. Škoda byla předběžně vyčíslena na jeden milion korun. Díky rychlému zásahu byl uchráněn majetek v hodnotě pěti milionů korun.

Hasiči na místě pomocí přetlakové ventilace odvětrali zakouřené prostory domu a zkontrolovali sousední byty. Okolo šesté hodiny se vrátili zpět na své stanice. Událost je nyní v šetření vyšetřovatele hasičů.

Vánoční svátky tak rodina bude trávit mimo svůj domov, který je momentálně neobyvatelný. Naštěstí však všichni vyvázli bez újmy na zdraví. (LJ)

por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje