Na sídlišti Vyhlídka vyhořel byt. Nájemníky zachránila policejní hlídka
Na sídlišti Vyhlídka vyhořel byt. Nájemníky zachránila policejní hlídka
foto: HZS ZK

Val. Meziříčí - Pět jednotek hasičů vyrazilo včera v úterý 24. září likvidovat požár bytu na valašskomeziříčském sídlišti Vyhlídka. Hlášení o hořícím bytu v šestém poschodí paneláku na ulici Zdeňka Fibicha obdrželi hasiči v 8:54 hodin. Zásahu se vedle jednotky profesionálních hasičů z Valašského Meziříčí zúčastnili také jednotky dobrovolných hasičů obcí Poličná, Jablůnka, Zašová a Hrachovec.
   Ohlašovatel rovněž nahlásil, že se v bytě nachází člověk. Jako první se na místo dostavili dva policisté, kteří vyrazili dveře hořícího příbytku. „Jeden z nich začal hasit jedním vodním proudem vody a druhý vběhl do hořícího bytu. Zde uviděl jednoho muže, který po chvíli byt opustil. Další prohlídkou uviděl na zemi ležet druhého muže, kterého už musel vyvést ven. Evakuace obyvatel domu také nebyla potřeba, protože opustili dům před příjezdem hasičů,“ uvedl mluvčí hasičů Romann Žemlička.
   Hasiči v dýchacích přístrojích uhasili požár jedním proudem vody. Na místo požáru se dostavil správce domu a havarijní služba. „Požárem byly poškozeny 4 byty v blízkosti hořícího bytu. V hořícím bytě prasklo potrubí ústředního topení. Než byl přívod vody v topení zastaven, došlo k zatečení vody do dalších 4 bytů. V těchto bytech byl dočasně odpojen přívod elektrického proudu,“ dodal Žemlička.
Příčina požáru je předmětem šetření hasičů a Policie České republiky, vyšetřovalo se i dnes dopoledne. Výše škody způsobená požárem byla stanovena v předběžné výši 1 000 000 korun.
ECHO Valašska