Na internetu přišli o statisíce. Chtěli „zhodnotit“ své úspory
Na internetu přišli o statisíce. Chtěli „zhodnotit“ své úspory
Ilustrační foto

Zlínský kraj – Inzerát umístěný na sociálních sítích, který lákal na výhodné zhodnocení financí, se zalíbil starší ženě z Uherskohradišťska. Ihned zavolala na uvedené telefonní číslo a následně poslala pět tisíc korun jako počáteční investici na doporučený účet. Za pár dnů se jí ozval muž, který ji ještě jednou informoval o výhodných investicích do kryptoměny a instruoval ji ke stažení různých aplikací jak do telefonu, tak i do počítače. Dále se měla na jeho rady přihlásit do internetového bankovnictví a sdělit mu citlivé údaje z osobních dokladů. Jako poslední po ní chtěl, aby odsouhlasila jí na mobil doručené internetové odkazy. Následující den zjistila, že jí na účtu schází bezmála čtyři sta padesát tisíc korun.

Podobným způsobem do kryptoměny investoval také muž z Uherskohradišťska začátkem září. V uplynulých dnech přišel o svých investičních krocích informovat kriminalisty. Podvodník si totiž díky jeho neopatrnosti přišel na milion osm set tisíc korun.

Po obou pachatelích nyní pátrají uherskohradišťští kriminalisté.

Ať už na internetu investujete, nakupujete či prodáváte, buďte velmi opatrní a své finančnítransakce si pečlivě rozmyslete! Nikdy nikomu nesdělujte citlivé údaje z platební karty, osobních dokladů a už vůbec si na rady cizích lidí nestahujte do mobilních telefonů a počítačů různé aplikace. Chraňte si své úspory!

por. Bc. Milena Šabatová, Policie ČR Zlín