Na hlavním tahu v Dolní Bečvě havaroval náklaďák. Řidiče transportoval vrtulník
Na hlavním tahu v Dolní Bečvě havaroval náklaďák. Řidiče transportoval vrtulník
foto: Hasičský záchranný sbor Zlínského kraje

Dolní Bečva – K vážné dopravní nehodě nákladního vozidla došlo ve středu před osmou hodinou ranní v obci Dolní Bečva na hlavním tahu na Slovensko. Na místo dorazily všechny složky IZS.

„Čtyři jednotky hasičů byly vyslány dnes před osmou hodinou ranní k hlášené havárii nákladního auta na hlavním tahu v obci Dolní Bečva na Vsetínsku. Po příjezdu hasiči průzkumem zjistili, že vozidlo i s vlekem leží částečně v příkopu a řidič je zaklíněn v kabině vozu,“ uvedla mluvčí krajských hasičů Lucie Javoříková.

Hasiči ihned stabilizovali vozidlo proti dalšímu pohybu a zahájili vyprošťovací práce, aby co nejrychleji dostali ven zraněného řidiče. To se jim během pár minut podařilo a zraněného si převzala posádka zdravotnické záchranné služby.

Při příjezdu záchranářů na místo byl řidič kamionu v kabině zaklíněný a při vědomí. Ještě před vyproštěním byl pacientovi naložen krční límec.

„Po vyproštění řidiče z kabiny naši záchranáři muže zajistili v rámci přednemocniční neodkladné péče. Vzhledem k tomu, že šlo o triáž pozitivního pacienta, jsme řidiče předali posádce vrtulníku a ta ho letecky přepravila do traumacentra FN Ostrava,“ dodala tisková mluvčí záchranné služby Gabriela Netopilová Sluštíková.

Silnice byla v době zásahu složek IZS v obou směrech uzavřena a tvořily se dlouhé kolony vozidel. Po odletu vrtulníku policie řídila provoz kyvadlově.

ECHO Valašska