Motorkář se pokoušel ujet policii. Cestu mu zablokoval autobus
Motorkář se pokoušel ujet policii. Cestu mu zablokoval autobus
Motorkáři zhatil útěk autobus. foto: Ilustrační foto

Karolinka - Ve čtvrtek 20. září večer ujížděl policistům v Karolince motorkář. V Novém Hrozenkově jeho jízda skončila. Nyní se bude jeho chováním zabývat správní orgán.
Policisté ve čtvrtek chvíli před šestou večer v Karolince zastavovali při dohledu nad silničním provozem motocykl jedoucí ze směru od Velkých Karlovic. Motorkář si z jejich signálů na zastavení nic nedělal a kolem hlídky projel a pokračoval v jízdě k Novému Hrozenkovu. Policisté se se zapnutými majáky za ním vydali. Motorkář prosvištěl Karolinkou a vjel do Nového Hrozenkova. Nevadilo mu, že je v současné době tah touto obcí v opravě. Nerespektoval červenou na semaforu v tomto úseku a v protisměru v pruhu, který nyní není určen k provozu, pokračoval v jízdě. Ne dlouho. Nevešel se totiž na provizorní most. Jeho šířku totiž využil projíždějící autobus a na motorku nezůstalo místo. V tu chvíli byli na místě i policisté.
   Policisté zjistili, že se jedná o třicetiletého muže ze Vsetínska a motocykl Suzuki. Policisté také zjistili, že by se mohlo jednat o motorkáře, na jehož nebezpečnou jízdu si již delší dobu stěžují obyvatelé Velkých Karlovic. Nyní se mladý muž bude zpovídat před správním orgánem, kde mu hrozí až pětitisícová pokuta.
nprap. Bc. Vladislav Malcharczik, mluvčí Policie ČR Vsetín