Mladíci havarovali na neudržované silnici. Většina z nich vyvázla bez zranění
Mladíci havarovali na neudržované silnici. Většina z nich vyvázla bez zranění
foto: Policie ČR Zlín

Zlínský kraj – Obrovské štěstí měla čtyřčlenná posádka mladíků, kteří cestovali vozidlem Škoda Felicia po neudržované silnici pokryté souvislou vrstvou ledu. Před havárií je nezachránily ani kvalitní zimní pneumatiky. V zimních měsících je bezesporu lepší se neudržovaným vozovkám vyhnout. Ne vždy můžete mít stejné štěstí jako mladí muži ze Zlínska.

V úterý v deset hodin dopoledne řídil dvacetiletý řidič vozidlo Škoda Felicia, jel ve směru od obce Hrobice do Kašavy po silnici označené dopravní značkou „Silnice se v zimě neudržuje“. V prudkém klesání dostal smyk, narazil do travnatého svahu a zídky a vozidlo se přetočilo na střechu. Uvnitř cestovali další dva pasažéři ve stejném věku jako řidič, jeden byl o rok mladší.

Řidič utrpěl lehké zranění. Dechová zkouška u něj byla negativní. Škoda na vozidle byla vyčíslena na minimálně čtyřicet tisíc korun.

Silnicím, které se v zimě neudržují, se raději vyhněte. Pokud je to možné, objeďte je po bezpečnější, udržované komunikaci. Pokud to možné není, je nutné přizpůsobit rychlost jízdy povaze vozovky a povětrnostním podmínkám.“

por. Bc. Monika Kozumplíková, Policie ČR Zlín