Mladí a nezkušení za volantem bourají
Mladí a nezkušení za volantem bourají
foto: Policie ČR Zlín

Zlínský kraj – Dvě těžká zranění a jedno zranění lehké – to je bilance úterní dopravní nehody v Otrokovicích. Příčinou je pravděpodobně nezkušenost teprve osmnáctiletého řidiče.

V úterý v 15.40 hodin na ulici Objízdná nezvládl řidič začátečník projet na mokrém povrchu zatáčkou, vyjel mimo komunikaci, poté strhl řízení a vjel do protisměru, kde se střetl s protijedoucím vozidlem devětatřicetileté řidičky, s vozidlem se přetočil a na travnatém svahu prorazil oplocení firmy.

S těžkým zraněním transportoval vrtulník osmnáctiletého řidiče do nemocnice. Jeho stejně starého spolujezdce převezli záchranáři do nemocnice také s těžkým zraněním. Řidička skončila v nemocnici s lehkým zraněním. Dechová zkouška u řidičky byla negativní. U mladého muže nařídili policisté kvůli zjištění návykových látek lékařské vyšetření. Škoda na vozidlech je předběžně vyčíslena na 250 tisíc korun.

Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému. Veškeré okolnosti této dopravní nehody šetří dopravní policisté ve spolupráci s kriminalisty.

por. Bc. Monika Kozumplíková, Policie ČR Zlín