Měl hlad, vloupal se do zahradních chat. Hrozí mu tři roky za mřížemi
Měl hlad, vloupal se do zahradních chat. Hrozí mu tři roky za mřížemi
Ilustrační foto

Zlínský kraj - Komisař kriminální policie obvinil 4. ledna jednadvacetiletého muže ze Zlína ze spáchání trestných činů porušování domovní svobody a krádež, protože se na přelomu června a července v průběhu jedné noci vloupal do sedmi zahradních chatek ve Zlíně, v místní části Mladcová, odkud odcizil věci za dvanáct tisíc korun. Rozsah poškození jednotlivých objektů potom v součtu činí více než čtyři tisíce korun.
   Oznámení o vloupání do chaty na Mladcové přijali policisté první prázdninový den odpoledne od osmašedesátiletého majitele jedné z chat. V průběhu prověřování tohoto vloupání se na místo postupně sjížděli další majitelé rekreačních objektů v okolí, kteří zjistili poškození svých objektů, případně odcizení potravin, alkoholu či drobného nářadí. Policisté na místě odebrali stopy, které odeslali ke kriminalistickému zkoumání. Některé z odcizených věcí našli policisté za pomoci služebního psa v okolí. Do chat vnikal většinou po rozbití okna nebo po vypáčení vstupních dveří.
  Policisté po vyhodnocení stop, výslechu svědků a dalších úkonů trestního řízení tušili, kdo má vloupání na svědomí a nemýlili se. Mladý muž, který má dosud čistý trestní rejstřík, se ke svému jednání přiznal. Sdělil policistům, že měl hlad a v době vloupání byl značně opilý, proto si z něho příliš nepamatuje. V případě odsouzení mu hrozí až tříletý trest odnětí svobody.
por. Bc. Monika Kozumplíková, Policie ČR Zlín