Masters of Rock proběhl klidně. 35 řidičů mělo pozitivní dechovou zkoušku
Masters of Rock proběhl klidně. 35 řidičů mělo pozitivní dechovou zkoušku
Ilustrační foto

Zlínský kraj – Včera dopoledne skončil ve Vizovicích tradiční festival Masters of Rock, na jehož poklidný průběh každoročně dohlíží desítky policistů z jednotlivých policejních oddělení. Letošní ročník hodnotí policisté jako jeden z nejklidnějších.

Jako každoročně, i letos měli řidiči možnost přijít na Obvodní oddělení policie ve Vizovicích a dechovou zkouškou zjistit, zda už mohou řídit. Této možnosti jich využilo několik desítek, jeden z rockerů nadýchal dokonce téměř 2 promile alkoholu. Myslel si, že už je střízlivý a může odjet domů. Nezbývalo mu, než ještě pár hodin počkat.

I přes možnost využít tuto nadstandardní službu zastavili policisté v průběhu festivalu celkem 35 řidičů pod vlivem alkoholu (z toho 2 nadýchali více než 1 promile) a 1 řidiče pod vlivem drog. Rekordmanem se letos stal padesátiletý řidič, který v neděli nadýchal 1,9 promile alkoholu. Policisté mu zadrželi řidičský průkaz a další jízdu mu zakázali. Za ohrožení pod vlivem návykové látky mu hrozí až jeden rok odnětí svobody, zákaz řízení motorových vozidel nebo peněžitý trest.

Hned po první noci, ve čtvrtek, přijali policisté 10 oznámení o krádežích ze stanů. Prozatím neznámý pachatel bral zejména peníze, osobní věci ho nezajímaly. Za krádež a porušování domovní svobody mu hrozí v případě vypátrání až dvouletý trest odnětí svobody. Stejně dlouhý trest odnětí svobody hrozí pachateli trestného činu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, kterým se policisté ve Vizovicích také zabývali. Dvacetiletý muž ztratil peněženku a jeho platební kartou někdo zaplatil v obchodě a v trafice.

por. Bc. Monika Kozumplíková, Policie ČR Zlín