Lump okradl seniorku. Tvrdil, že má pro ni přeplatek
Lump okradl seniorku. Tvrdil, že má pro ni přeplatek

Vsetín - Vsetínští policisté vyšetřují možné podvodné jednání, kterého se měl 29. dubna tohoto roku dopustit dosud neznámý muž. Ten měl asi půl hodiny před polednem zazvonit u jednoho z bytů na vsetínské ulici Jiráskova. Seniorce, která v bytě trvale žije, uvedl, že má na sociálce několikatisícový přeplatek. Zároveň ovšem dodal, že aby jí přeplatek mohl vyplatit, tak musí mít žena kolek v hodnotě 600 korun. Muž se nabídnul, že pokud bude žena chtít, kolek jí zakoupí. S tím seniorka souhlasila a vydala muži požadovanou finanční hotovost. Ten odešel a už se později neukázal.
   Asi padesátiletý muž byl podle seniorky vysoký asi 180 až 185 cm, byl štíhlé postavy, měl nakrátko ostříhané světlé vlasy, na hlavě měl zelenou kšiltovku a textilní roušku. Muž mluvil plynule česky a choval se velmi slušně.
   Není vyloučené, že si muže v uvedenou dobu v okolí ulice Jiráskova ve Vsetíně všimli případní svědci, popřípadě, že tento muž s podobnou legendou oslovil i jiné osoby. Vsetínští policisté vyzývají nejen svědky, ale eventuálně i další poškozené, aby se přihlásili na vsetínském obvodní oddělení Policie ČR.
nprap. Petr Jaroš, policie ČR Zlín