Kriminalisté vyšetřují pokus vraždy. Podezřelý byl zadržen hodinu po oznámení
Kriminalisté vyšetřují pokus vraždy. Podezřelý byl zadržen hodinu po oznámení
Ilustrační foto

Zlínský kraj – Krajští kriminalisté v současné době vyšetřují násilný trestný čin, který se stal v pondělí ráno na Uherskohradišťsku. Jak již byla veřejnost informována, došlo v jednom z rodinných domů k napadení muže, který tento dům obýval. Toho později nalezli jeho rodinní příslušníci vážně poraněného. Na místo okamžitě vyjely policejní hlídky, které provedly prvotní úkony, prohledaly budovu a nejbližší okolí a zajistily místo činu. Na základě operativní činnosti na místě události se v podstatě okamžitě rozběhlo pátrání po osobě, u které vzniklo podezření, že za brutálním útokem stojí.

V současné době se případem zabývají krajští kriminalisté, kteří dnes muže obvinili ze spáchání trestného činu vraždy ve stadiu pokusu.

Za zmínku stojí i rychlý průběh všech dílčích úkonů od prvotního oznámení po zadržení podezřelého muže. Operační středisko přijalo oznámení čtyři minuty po desáté hodině a za necelých padesát minut byl muž zadržen v Ostravě našimi kolegy z Moravskoslezského kraje.

K rychlé a úspěšné realizaci přispěla nejen činnost policistů zasahujících na místě činu, ale i úkony provedené operačním střediskem, kriminalisty a ostravskými kolegy. Významně se na dopadení podezřelé osoby podílel i policista uherskohradišťského obvodního oddělení. Tomu se vlastní operativní činností podařilo lokalizovat aktuální místo pobytu hledaného muže.

nprap. Petr Jaroš, Policie ČR Zlín