Kriminalisté obvinili převaděčku ze dvou zločinů. Podali návrh na její vazbu
Kriminalisté obvinili převaděčku ze dvou zločinů. Podali návrh na její vazbu
Ilustrační foto

Zlínský kraj – Ze zločinů organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice a obecné ohrožení obvinili minulé úterý odpoledne zlínští kriminalisté dvaatřicetiletou cizinku žijící v Praze, která v pondělí pod vlivem drog ujížděla policistům na Zlínsku s dodávkou plnou migrantů. V případě odosuzení hrozí obviněné ženě až osmiletý trest odnětí svobody.

V přepravním prostoru určeném pro převoz sedmi osob převážela přes hranice sedmnáct mužů, migrantů za předem stanovenou odměnu. Při své nebezpečné jízdě vydala v nebezpečí smrti nebo těžké újmy na zdraví nejen všechny převážené osoby, ale také osoby cestující v protijedoucích vozidlech a další účastníky silničního provozu. Jela nepřiměřenou rychlostí, přejížděla do protisměru, nebezpečně přejížděla a způsobila dopravní nehodu, od níž ujela.

Cizinka není držitelkou řidičského oprávnění. Policisté zjistili, že je na ni vydán zatykač pražským soudem a bylo po ní vyhlášeno celostátní pátrání kvůli majetkové trestné činnosti. V rejstříku trestů má jeden záznam. Při ohledání vozidla našli policisté mimo jiné bílou krystalickou látku v sáčku, několik dalších registračních značek jiných států a 120 euro v hotovosti. Žena se přiznala, že před jízdou užila pervitin.

Všechny zajištěné cizince převezli policisté z cizinecké policie v úterý dopoledne na hraniční přechod se sousedním státem, odkud k nám přicestovali a vrátili je zpět.

Kriminalisté podali státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněné ženy do vazby.

https://youtu.be/1Rqj5PUNprI
https://www.policie.cz/clanek/auto-plne-bezencu-ujizdelo-policistum.aspx

por. Bc. Monika Kozumplíková, Policie ČR Zlíín