Kriminalisté obvinili muže kvůli vyhrožování bombou
Kriminalisté obvinili muže kvůli vyhrožování bombou
Ilustrační foto foto: MARLENE THOMPSON, CIV, USA

Zlínský kraj – Krajští zlínští kriminalisté obvinili koncem února muže, který měl začátkem ledna oznámit na linku tísňového volání uložení nástražného výbušného systému ve firmě, která má pobočky ve Vsetíně, Starém Městě a Zlíně. Stejnou výhrůžku tehdy poslal i mailem na několik firemních adres. Policisté museli kvůli jeho oznámení dvakrát prohledávat tři objekty.
   Policisté tehdy evakuovali ze všech tří budov několik desítek osob a objekty za účasti psovodů se psy cvičenými na vyhledávání výbušnin prohledávali. Z důvodu bezpečnosti také vyrozuměli České dráhy, aby zastavily provoz na železniční trati mezi Vsetínem a Jablůnkou, v jejíž blízkosti se jedna pobočka firmy nachází. Prohlídky objektů takto proběhly dva dny po sobě.
   Koncem února krajští kriminalisté muže podezřelého z anonymních volání zadrželi v místě bydliště v obci na Zlínsku. Jedná se o šestačtyřicetiletého muže, kterého obvinili ze zločinů šíření poplašné zprávy a vydírání. Je to zákazník, který nakupoval pravidelně od poškozené firmy materiál a měl problémy s platební morálkou.
   Obviněný má osm záznamů v rejstříku trestů především za majetkovou trestnou činnost jako zpronevěru, podvody a krádeže. Je stíhán na svobodě a nyní mu hrozí až osmiletý trest odnětí svobody.
mjr. Mgr. Lenka Javorková, mluvčí policie ČR Zlín