Kriminalista zadržel zloděje ve svém volnu
Kriminalista zadržel zloděje ve svém volnu
foto: Policie ČR Zlín

Zlínský kraj – V dramatické pracovní odpoledne se zvrtl původně plánovaný rodinný výlet pro jednoho ze zlínských kriminalistů. Při jízdě Zlínem s manželkou a dcerou uviděl na chodníku muže, po kterém bylo vyhlášeno pátrání v důsledku jeho přetrvávající trestné činnosti. Vzhledem k tomu, že za volantem seděla policistova žena, požádal ji, aby auto otočila a zastavila někde poblíž. Čtyřletá dcera, která už nyní ví, že jednou bude policistkou stejně jako její tatínek, s nadšením přihlížela nečekané situaci, z níž si odnesla nepřekonatelný zážitek.

Jakmile vozidlo zastavilo, kriminalista vyběhl ven a vydal se za recidivistou, kterého po asi tři sta metrech dostihl. Legitimoval se a přivolal policejní hlídku, na kterou společně s devětatřicetiletým mužem počkali. Policisté z prvosledové hlídky muže zatkli a převezli do policejní cely a poté do protialkoholní záchytné stanice v Kroměříži k vystřízlivění, protože nadýchal téměř tři promile alkoholu.

Právě od komisaře kriminální policie, který ho sám ve svém volnu chytil, si v následujících dnech po nutných úkonech trestního řízení vyslechl obvinění ze spáchání devíti krádeží, přičemž kradl zejména kosmetiku a drogistické zboží, ale také alkohol, oblečení nebo nářadí v prodejnách ve Zlíně. Škoda, kterou způsobil, činí téměř osmnáct tisíc korun. V rejstříku trestů má 23 záznamů.

Během prověřování navíc vyšlo najevo, že ráno před svým zatčením recidivista na Vsetínsku neoprávněně užíval vozidlo muže, pro kterého pracoval, a vzápětí s ním ve Zlíně havaroval. Od havárie utekl. Škoda, kterou způsobil, je vyčíslena na téměř 200 tisíc korun. Vsetínští kriminalisté muže obvinili a soudce vyhověl návrhu kriminalistů a poslal ho do vazby. V případě odsouzení může strávit za mřížemi další tři roky.

por. Bc. Monika Kozumplíková, Policie ČR Zlín