Kradenými losy chtěl zaplatit dluh. Teď mu hrozí až tříleté vězení
Kradenými losy chtěl zaplatit dluh. Teď mu hrozí až tříleté vězení
Ilustrační foto

Rožnov - Ukradl losy za šestnáct tisíc korun a těmi výherními chtěl zaplatit dluh. Rožnovští policisté muže ustanovili a sdělili mu podezření z trestného činu krádeže, za který mu hrozí až tříletý trest odnětí svobody.
   Devětadvacetiletý muž dlužil svému známému pětistovku. Jednoho únorového dne přijel na kole k trafice v Rožnově p. R. s tím, že si koupí los za 20 korun. Při koupi využil okamžiku, kdy prodavačka vytáhla složku s losy na pult, a tu i s losy za 16 000 korun ukradl. Odjel na bezpečné místo, kde losy setřel a s těmi výherními, asi za 500 korun, jel ke svému známému splatit dluh. Ten si výherní losy převzal, ovšem peněz za ně se nedočkal, protože losy stihla prodavačka ihned po krádeži zablokovat. Rožnovští policisté muže vypátrali během několika dnů a sdělili mu podezření z krádeže. Kolegové zjistili, že má na svědomí i vloupání do prodejny v Rožnově, kde odcizil 800 korun v hotovosti. Při násilném vniknutí do prodejny způsobil škodu za 2 tisíce korun.
   Nenapravitelný devětadvacetiletý muž z Rožnova p. R., který má v rejstříku trestů osm záznamů, byl poprvé trestaný za majetkovou trestnou činnost ve svých šestnácti letech. Naposledy se z vězení vrátil v červenci roku 2018.
mjr. Mgr. Lenka Javorková, mluvčí policie ČR Zlín